Amazon Prime Day Show: Billie Eilish, H.E.R. ve Kid Cudi İzleyicilerle Buluşuyor

Amazon, 21-22 Haziran’da tüm dünyada kutlamaya hazırlandığı ve iki gün boyunca Prime üyelerine özel müthiş indirimler ve fırsatlar sunacağı Prime Day kapsamında müzik dünyasının yıldızlarını Türk izleyicilerle buluşturuyor! Prime Video üzerinden yayınlanan Prime Day Show 17 Haziran itibarıyla Billie Eilish, H.E.R ve Kid Cudi’nin yer aldığı üç bölümlük konser serisini tüm dünyayla aynı anda Türkiye’deki müzikseverlerle buluşturmaya başladı.

Üç bölümlük Prime Day Show, Türkçe altyazı seçeneğiyle Prime Video üzerinden müzikseverlere sunuluyor. Dünya popüler müziğinin üç büyük yıldızını ağırlayan konseri serisi, tüm Amazon müşterileri tarafından 30 gün boyunca izlenebilecek.

Prime Day Show konserleri, öyle alelade konserler de değil: Eşsiz birer müzik deneyimi olarak tasarlanan etkinlik, müzikseverleri mekânlar arasında sinematik bir yolculuğa çıkarıyor. Billie Eilish, Paris’te; H.E.R. ünlü Dunbar Hotel’de; Kid Cudi ise evrenin derinliklerinden esinlenilen hayali bir dünyada dinleyicileriyle buluşuyor.

Şimdi gelin, hem sanatçıları hem de mekânlarıyla bu özel etkinliğin detaylarına bakalım…

Billie Eilish ve Zamansız Paris

Billie Eilish, 2015’te SoundCloud’a “Ocean Eyes” şarkısını yüklediğinde henüz 14 yaşındaydı ve kısa sürede pop müzik tarihine damga vuracağını herhalde kendisi bile bilmiyordu. İki yıl sonra “Don’t Smile At Me” EP’sini yayınladığında hâlâ bir “yıldız” değildi ama özellikle gençlerin ilgisini cezbetmeyi başarmıştı. Bundan sonra çıkardığı şarkılarla listeleri zorlamaya başladı ve derken 2019’da, ilk stüdyo albümü When We All Fall Asleep, Where Do We Go? çıkageldi. Albüm, özellikle açılış parçası “Bad Guy” ile tüm dünyayı salladı, listelerde bir numaraya yükseldi. Öyle ki, ona tam 7 dalda Grammy kazandırdı. Kendine has vokal tarzı, genç kadınların sorunlarına yönelik cüretkâr şarkı yazarlığı, parçalarının sade ama çekici yapısı, özgün imajı ve on binleri aynı anda zıplatan sahne enerjisiyle Billie Eilish artık bir fenomendi.

Billie Eilish, şimdi Prime Day Show ile şarkı yazarlığındaki yeteneğini sinematografik hikâye anlatıcılığında da gösteriyor ve bizi zamansız bir Paris mahallesine götürüyor. Alışıldık konserlerin aksine müzikseverleri bu zamansız mahallede geçen bir sinema hikâyesine davet ediyor. Sam Wrench ile beraber yönetmenliğini de üstlendiği bu hikâyede Billie, önümüzdeki günlerde çıkacak yeni albümü Happier Than Ever’dan şarkıları da ilk kez izleyicilerle buluşturuyor.

Yapımcılığını Fremantle ve Amazon Studios’un üstlendiği 27 dakikalık bu müzikal gösteride Billie Eilish, çoktan geçip gitmiş bir döneme duyduğu özlemden ilham alıyor.

H.E.R. Efsanevi Dunbar Hotel’de

Los Angeles’taki Dunbar Hotel’in gece kulübü, 1950’lere kadar caz sahnesinin önde gelen mekânlarındandı ve Duke Ellington, Cab Calloway, Billie Holiday, Louis Armstrong, Lionel Hampton, Count Basie gibi birçok büyük caz ustasını ağırlamıştı. Şimdi sıra H.E.R.’de! R&B müziğin 23 yaşındaki genç yıldızı, Prime Day Show kapsamında şarkılarını tüm dünyadaki müzikseverler için efsanelerin mekânında seslendiriyor.

Bu yıl, beyaz bir polis tarafından boğularak öldürülen George Floyd’u andığı “I Can’t Breathe” şarkısıyla En İyi Şarkı dalında Grammy kazanan H.E.R., aynı zamanda Judas and the Black Messiah filmi için yaptığı “Fight For You” şarkısıyla da En İyi Özgün Film Müziği dalında Akademi ödülü sahibi.

25 dakika sürecek ve H.E.R.’ün yeni albümü Back of My Mind’dan şarkılar dinleyeceğimiz Prime Day Show x H.E.R.’ün yapımcılığını Fremantle, Wolf+Rothstein ve Amazon Studios üstleniyor.

Kid Cudi ile Ay’a Yolculuk

2008’de çıkardığı A Kid Named Cudi isimli mixtape’iyle Kanye West’in dikkatini çeken Kid Cudi’nin kariyeri, yeteneğiyle doğru orantılı olarak çabucak yükseldi. Aynı yıl çıkardığı “Day ‘n’ Nite” şarkısıyla dünya çapında üne kavuşan Cudi, yenilikçi tarzıyla çağdaş rap müziği derinden etkiledi. Kanye West, Jay-Z, Eminem, David Guetta, Shakira, Snoop Dogg, Kendrick Lamar başta olmak üzere müzik dünyasının birçok deviyle ortak projelere imza attı.

İlk stüdyo albümü Man on the Moon: The End of Day (2009) ile ikinci albümü Man on the Moon II: The Legend of Mr. Rager (2010), hikâye anlatıcılığıyla ön plana çıktığı konsept işlerdi. Bu iki albümün devamı ise ikincisinden tam on yıl sonra, 2020’de geldi: Man on the Moon III: The Chosen.

Şimdi Prime Day Show ile Kid Cudi, Man on the Moon III: The Chosen albümündeki şarkılarını sahiden Ay’da seslendiriyor! Şimdiye kadarki en büyük görevine çıkan Kid Cudi, yapımcılığını Fremantle, Wolf + Rothstein, Mad Solar ve Amazon Studios’un üstlendiği 25 dakikalık bu interkozmik performansta dünyadan ayrılarak Ay’da yeni bir yaşam kuruyor. Gösterinin yönetmenliğini ise Sam Wrench yapıyor. Üstelik bu çok özel performansta Kid Cudi’ye NASA Ames Araştırma Merkezi, SETI ve Uluslararası Uzay Üniversitesi üyelerinden oluşan Uluslararası Uzay Orkestrası da eşlik ediyor.